Nadchodzące wydarzenia

07.10.2023

46. Ogólnopolskie Sympozjum i Warsztaty Alergologiczne prof. Krzysztofa Buczyłki

Koszt udziału: 300,00 zł

NOWA FORMUŁA WYDARZENIA!

Zapraszamy do rejestracji na warsztaty stacjonarne „Praktyczne zastosowanie Diagnostyki Molekularnej Alergii”.

O spotkaniach

EMMA Cafe Warsztaty

Prezentujemy Państwu nową formułę spotkań stacjonarnych – EMMA Cafe Warsztaty. 

Każde spotkanie warsztatowe składa się z dwóch wykładów teoretycznych wprowadzających i podsumowujących zagadnienia z zakresu diagnostyki molekularnej alergii oraz trzech warsztatów. Uczestnicy dzieleni są na małe grupy warsztatowe, co pozwala na wymianę doświadczeń i dokładną analizę omawianych przypadków klinicznych.

Studium przypadków​

Fundamentem każdego spotkania są wnikliwe analizy przypadków klinicznych i opracowanie ścieżki diagnostyczno-terapeutycznej.

Praca w małych grupach​

Uczestnicy dzieleni są na małe grupy i wspólnie pracują nad poszczególnymi wynikami, mogąc tym samym wymieniać się swoim doświadczeniem.

Praktyczny wymiar​

Głównym celem spotkań jest przekazanie uczestnikom wiedzy i rozwiązań z jakich mogą skorzystać w swojej codziennej praktyce klinicznej.

07.10.2023

46. Ogólnopolskie Sympozjum i Warsztaty Alergologiczne prof. Krzysztofa Buczyłki

Praktyczne zastosowanie Diagnostyki Molekularnej Alergii

07.10.2023 r. w Łodzi odbyło się 46. Ogólnopolskie Sympozjum i Warsztaty Alergologiczne prof. Krzysztofa Buczyłki. Uczestnicy wzięli udział w wykładach prezentujących najnowszą wiedzę z dziedziny alergologii.

Duży nacisk został położony na spotkania warsztatowe w nowej formule. Podczas trzech warsztatów uczestnicy planowali, wspólnie z ekspertami, postępowania diagnostyczno-terapeutyczne na podstawie przedstawionego wywiadu klinicznego. Uczestnicy zagłębili tematy: Diagnostyki molekularnej w kwalifikacji do immunoterapii, Diagnostyki molekularnej w alergii na roztocze kurzu domowego oraz Diagnostyki alergii a przeciwciał CCD. 

17.06.2023

Warsztaty Diagnostyki Molekularnej Alergii na Jajo Kurze - XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa ALERGIA ASTMA IMMUNOLOGIA KLINICZNA

Diagnostyka molekularna alergii na jajo kurze

W dniach 15-17.06.2023 odbyła się XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa ALERGIA ASTMA IMMUNOLOGIA KLINICZNA w Łodzi. W ostatnim dniu konferencji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach EMMA Cafe z diagnostyki molekularnej alergii. Podczas nich, pod okiem prof. Natalii Uklei – Sokołowskiej oraz dr Emilii Majsiak, alergolodzy analizowali przypadki alergii na jajo kurze. 

24-25.03.2023

Warsztaty Diagnostyki Molekularnej Alergii na Jajo Kurze - 12. Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy

Co było pierwsze - jajo czy kura, czyli alergia na jajo kurze

W dniach 24-25.03.2023 odbyła się 12. edycja Międzynarodowego Sympozjum Alergii na Pokarmy. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, wystartowały warsztaty z diagnostyki molekularnej. Podczas nich, pod okiem prof. Natalii Uklei – Sokołowskiej oraz dr Emilii Majsiak, alergolodzy analizowali przypadki alergii na jajo kurze. 

Masz pytania dotyczące warsztatów? Napisz do nas!